W ubiegłym tygodniu na Łotwie z wizytą przebywała delegacja Województwa Małopolskiego na czele z Wicemarszałkiem Ryszardem Pagaczem. Podczas pobytu delegacja odwiedziła Ambasadę RP w Rydze, polską szkołę w stolicy, Dom Polski w Daugavpils oraz polskie gimnazjum. Celem wizyty było pogłębienie współpracy z polskim środowiskiem na Łotwie, zwłaszcza ze szkołami i instytucjami pielęgnującymi polską kulturę.
Zapraszamy Państwa do wysłuchania rozmowy nagranej podczas wizyty delegacji Województwa Małopolskiego w Daugavpils. Wicemarszałek Ryszard Pagacz opowiedział “Polskofalówce” o tym, które kierunki współpracy z polską społecznością na Łotwie wydają się dziś najbardziej obiecujące.
Ważnym punktem wizyty delegacji z Małopolski w Rydze było między innymi spotkanie z młodzieżą. Maturzyści z dużym zainteresowaniem dopytywali o możliwości studiowania na uczelniach wyższych w Małopolsce. Podczas spotkania z dyrekcją szkoły poruszono również temat funkcjonowania szkoły oraz wyzwań, z którymi mierzy się na co dzień. Spotkanie także otworzyło drogę do dalszych działań: nauczycieli zaproszono do udziału w szkoleniach, a uczniów szkoły w programach wymiany młodzieżowej. Był to ważny krok w kierunku rozwijania współpracy.















